Kontakt : +48 609 247 368 |

info@infraredpanel.net.pl

Panel podczerwieni i nasze zdrowie
02
Luty
2013

Panele Podczerwieni

W Polsce ogrzewanie na podczerwień jest jeszcze mało znana alternatywą. Zanim ta innowacyjna metoda trafiła do naszych domów wykorzystywana była m. in. w saunach, wewnątrz których utrzymywano temperaturę właśnie przez podczerwień. Nie trzeba nikogo przekonywać o zdrowotnych zaletach korzystania z tego typu ogrzewania.

Promieniowanie emitowane przez panele  podczerwieni infrared jest przede wszystkim bezpieczne i korzystne dla naszego samopoczucia i zdrowia. Energia z paneli podczerwieni to nic innego jak energia promieniowania przemieszczająca się w postaci fal elektromagnetycznych. Proces ogrzewania polega na wykorzystaniu jej zdolności odbicia, załamania, skupienia i pochłaniania.

Mając na myśli zdrowe ciepło emitowane przez panele podczerwieni, chodzi tu przede wszystkim o brak cyrkulacji powietrza, ogrzewanie panelami nie unosi kurzu oraz pyłu, przez co tak bardzo cierpią alergicy i astmatycy. Ten typ ogrzewania osusza ściany, likwiduje pleśń oraz wilgoć, zapobiega tworzeniu się grzyba.

Fale emitowane przez panele podczerwieni  wzmacniają naszą odporność w naturalny sposób, działa to pozytywnie na nasz proces oddychania zapobiegając wyschnięciu błony śluzowej. Dzięki temu nasz organizm samoczynnie uaktywnia ochronę przed różnymi drobnoustrojami.

Promieniowanie podczerwone nie nagrzewa tylko skóry, ale wnika w głąb tkanki, przez co korzystnie wpływa na ludzki organizm. Dlatego też stosuje się je często w medycynie przy radioterapii.

Podczerwień stymuluje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu następuje dotlenienie stawów i kończyn, a także poprawia się elastyczność tkanek.  Podczerwień rozluźnia sztywne mięśnie a także przyspiesza leczenie naderwanych lub naciągniętych więzadeł stawowych.

Energia z paneli podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo, a także znacznie przyspiesza przemianę materii.

AdamCisek
One Comment to "Panel podczerwieni i nasze zdrowie"
  1. Ropa Interior Calvin Klein Baratas pisze:

    Thanks for some other excellent post. Where else may just anyone get that type of info in such a perfect manner of writing? I have a presentation next week, and I am at the look for such info.

Zostaw komentarz