Kontakt : +48 609 247 368 |

info@infraredpanel.net.pl

Budowa paneli

Panele podczerwieni  INFRARED zbudowane są z kilku warstw: W najbardziej wewnętrznej  warstwie  zastosowano nowoczesny  przewód elektryczny  ( rurki nanowęglowe ), który generuje możliwie najwyższy poziom  wydajności (około 93%) i jest źródłem ciepła. To właśnie w rurkach nanowęglowych powstaje ciepło wypromieniowywane później przez grzejnik. Są one przewodnikiem elektrycznym i termicznym, opartym na graficie, a  wykonany  w ten sposób  panel  jest unikalny na rynku i działa lepiej niż wszystkie typowe przewody elektryczne.

Następną warstwę (idąc od środka grzejnika) stanowi powłoka srebra. Jej zadaniem jest odbijać promieniowanie cieplne na zewnątrz grzejnika, na tej samej zasadzie na jakiej ciepło zatrzymywane jest w termosie.

Trzecią warstwę stanowi powłoka miedziana, która jest doskonałym przewodnikiem elektrycznym i cieplnym. Rurki nanowęglowe  są wciśnięte w żywicę epoksydową lub folię PET która jest warstwą zewnętrzną panela .

Panel podczerwieni INFRARED    może osiągnąć bardzo wysoką temperaturę powierzchni rzędu 120 stopni Celsjusza, bez ryzyka pożarowego  co daje dodatkową poprawę wydajności, a zatem oszczędność energii.

Przewód elektryczny wykorzystany w panelu  podczerwieni INFRARED jest oparty na graficie co się z tym wiąże, jest trwalszy niż stal. W różnych technicznie zaawansowanych rynkach, takich jak Japonia czy Niemcy, podobne technologie są stosowane z powodu ich wyjątkowej trwałości i bezpieczeństwa, a zwłaszcza z powodu wysokiej wydajności.

Rynek dla tej technologii rośnie gwałtownie wraz ze wzrostem kosztów energii i jest bardzo ważne, aby mieć skuteczne promienniki podczerwieni do oszczędzania energii. Panel podczerwieni jednakże z powodu dotychczas trudnej obróbki i zastosowania technologii, jest wytwarzany  tylko przez kilka firm i sprzedawany znacznie drożej od zwykłych płyt z włókna węglowego.

Panel podczerwieni INFRARED  poprawia  istniejącą technologię i oferuje  nową w bardzo konkurencyjnej cenie. Ta nowa technologia oparta na graficie  emituje ciepło dalekiej podczerwieni ray i aniony za pomocą elektrycznego oporu. Panele  podczerwieni INFRARED gwarantują większą skuteczność, a zatem większość energii przenosi się do wyjściowej  dalekiej podczerwieni ciepła promieniowania.  Ponadto w dalekiej podczerwieni  aniony eliminują zapachy i wzrost bakterii a także zwiększają  metabolizm w organizmie człowieka co czyni że zapewniają zdrowsze środowisko.

Zapisz