Kontakt : +48 609 247 368 |

info@infraredpanel.net.pl

Działanie paneli

Panele podczerwieni, jak działa?

 

Metoda działania  paneli podczerwieni INFRARED  opiera się na wykorzystaniu szczególnej długości fal podczerwieni -  ich działanie jest porównywalne z odczuciem ciepła jakie emituje promieniowanie słoneczne.

Ten typ promieniowania już od dawna stosowany jest w saunach na podczerwień a także  w wielu innych urządzeniach wykorzystywanych do celów rehabilitacyjnych.

W panelach podczerwieni  INFRARED zastosowana jest technologia promieniowania cieplnego.  Ich główną cechą jest to, że nie ogrzewają one najpierw powietrza ( jak w przypadku konwencjonalnych sposobów ogrzewania) ale działają bezpośrednio na człowieka oraz przedmioty i powierzchnie będące w zasięgu ich promieniowania. Dzięki temu mur zostaje osuszony i taki pozostaje,zatem obniża się przewodnictwo ciepła przez ściany a co się z tym wiąże mniejsze jest zapotrzebowanie na ciepło. Nagrzane ściany kumulują ciepło i oddające do pomieszczenia znacznie efektywniej niż w przypadku grzejników standardowych.

Odczuwalna temperatura jest wyższa o 2 do 3 °C niż faktyczna temperatura powietrza co umożliwia uzyskanie wysokiego komfortu cieplnego.

W przypadku zastosowania paneli podczerwieni  nie mamy do czynienia ze zjawiskiem gwałtownej cyrkulacji powietrza, czyli konwekcji. Całe pomieszczenie ogrzewane jest równomiernie (patrz rys.) a dodatkowym atutem jest ciepło odczuwalne prawie natychmiast po włączeniu grzejnika. Tak więc zaraz po powrocie do domu możemy cieszyć się ciepłym pomieszczeniem w bardzo krótkim czasie w przeciwieństwie do standardowych systemów ogrzewania. A brak cyrkulacji powietrza zabezpiecza nas przed krążącymi w powietrzu pyłkami kurzu co czyni je bardziej przyjaznymi dla osób cierpiących na alergie wziewne.

Przy obecnych trendach w budowaniu domów energooszczędnych jest to jedna z najlepszych alternatyw dla systemów wymagających dużych nakładów inwestycyjnych.

ogrzewanie podczerwone

Zapisz