Kontakt : +48 609 247 368 |

info@infraredpanel.net.pl

Oszczędności paneli podczerwieni

Jakie oszczędności można uzyskać wybierając panele podczerwieni INFRARED

Panele podczerwieni INFRARED  są najbardziej wydajnym rodzajem ogrzewania elektrycznego. Porównując  je do ogrzewania tradycyjnymi grzejnikami elektrycznymi  można stwierdzić  że panele podczerwieni INFRARED   są bardziej efektywne. Wynika to z tego iż ustawienie na termostacie 20°C skutkuje nagrzaniem pomieszczenia do tej temperatury w ok. 10-15min w zależności od warunków panujących na zewnątrz. Temperatura odczuwalna  będzie o ok. 2°C wyższa co daje oszczędności  rzędu 10-20% kosztów energii elektrycznej. Jeśli taką samą temperaturę  chcemy  uzyskać w pomieszczeniu ogrzewanym tradycyjnymi  grzejnikami  elektrycznymi  musimy nastawić  temperaturę o wiele wyższą  i czekać aż powietrze się nagrzeje,  co trwa o wiele dłużej. Wiąże się to z większym zużyciem prądu.

Inne korzyści paneli podczerwieni to:

  • Możliwość zaprogramowania nawet całego tygodnia (w zależności od termostatu) więc  podczas naszej nieobecności ustawiamy niższą temp. a przed naszym powrotem do domu ustawiamy temp.  wyższą aby czuć  natychmiastowy  komfort cieplny.
  • Brak dodatkowych kosztów wynikających z serwisowania, transportowania i magazynowania innych nośników ciepła.
  • Dużo niższe koszty instalacyjne. Możliwość samodzielnego wykonania montażu przy wykorzystaniu termostatu dogniazdkowego.
  • Nasze panele podczerwieni zapewniają suchość ścian dzięki czemu nie ponosimy wydatków  na odgrzybianie pomieszczeń.
  • Bardzo długa żywotność od 30-50 lat.
  • Przy zastosowani paneli podczerwieni INFRARED niwelujemy straty wynikające z przesyłu ciepła jakie są w przypadku zastosowania centralnego ogrzewania.
  • Oszczędność miejsca, które często zajmują duże kaloryfery, piec, pomieszczenie do przechowywanie opału.
  • Brak ryzyka w postaci nieszczelności i wycieków z instalacji, które grożą wybuchem, zaczadzeniem.

Koszty miesięczne użytkowania paneli podczerwieni w sezonie zimowym wynoszą o 3zł – 5zł m2 (koszty te mogą się różnić i wynikają z różnych warunków izolacyjnych budynków i temperatury zewnętrznej). Koszt ten jest uśredniony i dotyczy całego okresu grzewczego od października do września.

Zapisz

Zapisz

Zapisz