Kontakt : +48 609 247 368 |

info@infraredpanel.net.pl

Ogrzewanie Hybrydowe

Ogrzewanie Hybrydowe  - połączenie ogrzewania na podczerwień z ogrzewaniem konwekcyjnym (enrgooszczędne ogrzewanie elektyczne – grzejniki elektryczne)

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów wprowadzamy do naszej oferty nowoczesne i bardzo wydajne grzejniki hybrydowe.

 

Produkty zostały zaprojektowana i wyprodukowane na terenie UNII EUROPEJSKIEJ w fabryce z 40-letnim doświadczeniem w dziedzinie ogrzewania elektrycznego.

 

KOMFORT TECHNOLOGII HYBRYDOWEJ

 

 GRZEJNIKI HYBRYDOWE „PLANO”:

Opływowy, elegancki, ultra płaski design. Cały komfort nowoczesnego domu w grubości zaledwie 5cm.

 

Grzejnik Hybrydowy PLANO posiada specjalną technologię HYBRYDOWĄ: dwa różne systemy grzewcze zintegrowane w jednym urządzeniu.

 

Ogrzewanie na podczerwień – Duża powierzchnia przednia jest równomiernie ogrzewana i promieniuje przyjemną podczerwienią , która ogrzewa wszystkie elementy w pokoju, tak jak promienie słońca.

Ogrzewanie konwekcyjne – W zimnym klimacie, gdzie wymagana jest większa moc grzewcza, aby szybko osiągnąć pożądaną temperaturę uruchamiany jest wewnętrzny aluminiowy rdzeń grzewczy zapewniający dodatkowe ciepło za pomocą konwekcji.

Efektem tego jest ciągła, równa emisja ciepła, która tworzy przyjemne, przytulne wrażenie, bez przeciągów i cyrkulacji powietrza.

 

NAJWAŻNIEJSZĄ ZALETĄ GRZEJNIKÓW HYBRYDOWYCH PLANO JEST PŁYNNE DOSTOSOWANIE MOCY GRZEJNIKA DO TEMPERATURY OTOCZENIA.

 

Gdy pożądany poziom komfortu zostanie osiągnięty i warunki temperatury na to pozwalają, moc elektryczna zmniejsza się automatycznie, odłączając konwekcję, a dzięki promieniowaniu podczerwieni utrzymuje żądany poziom ciepła, a tym samym optymalizując zużycie energii. Podczas urzywania tylko ogrzewania na podczerwień maksymalny pobór mocy to zaledwie 250W (podana wartość jest dla Plano 95, dla Plano 65 jest to 170W, dla Plano 45 jest to 100W, a dla Deko jest to 220W).
Ponadto każdy grzejniki hybrydowy PLANO jest wyposażony w programator, a dzięki pilotowi Zefiro (kupowany osobno), można ustawić działanie każdego grzejnika hybrydowego PLANO na każdy dzień tygodnia w celu uzyskania dodatkowej oszczędności energii.

 

Nasze grzejniki hybrydowe na podczerwień PLANO są dostępne w 3 wersjach:
Plano 45, pobór mocy – tryb hybrydowy: 500 W – tryb podczerwień: 100 W (pomieszczenie do 6-8 m2);
Plano 65, pobór mocy – tryb hybrydowy: 800 W – tryb podczerwień: 170 W (pomieszczenie do 11-13 m2),
Plano 95, pobór mocy – tryb hybrydowy: 1300 W – tryb podczerwień: 250 W (pomieszczenie do 16-20 m2).

 

GRZEJNIK HYBRYDOWY „DEKO”:

 

Technologia Hybrydowa w zaledwie 40 cm szerokości.

Jego pionowa sylwetka o gładkich i eleganckich liniach natychmiast was zachwyci.
Grzejnik Hybrydowy DEKO ma opływowy, smukły kształt w kolorze białym pasującym do każdego wnętrza.
To tylko 43 cm szerokości i 120 cm wysokości, te idealne proporcje tworzą wysokiej klasy design idealnie komponujący się w każdym domu.
Grzejnik hybrydowy DEKO ma tylko 8 cm grubości, jest znacznie szczuplejszy i bardziej płaski niż jakikolwiek inny grzejnik elektryczny lub wodny.
Łatwy w instalacji, jest dyskretny i elegancki może bez przeszkód służyć jako dodatek wystroju wnętrz.

 

Grzejnik Hybrydowy DEKO jest pionową wersją grzejników elektrycznych Plano, i obydwa posiadają Technologię Hybrydową – innymi słowy, dwa różne systemy ogrzewania w jednym produkcie:

 

Ogrzewanie konwekcyjne - element aluminiowy, który szybko ogrzewa pokój do temperatury pożądanej i równocześnie szybko reagujący na zmiany temperatur.

 

Ogrzewanie promieniowaniem podczerwonym – które zapewnia ciągłe przekazywanie przyjemnego ciepła z powierzchni czołowej grzejnika, tak jak promienie słoneczne.

 

Panel hybrydowy na podczerwień DEKO, pobór mocy – tryb hybrydowy: 1000 W – tryb podczerwień: 220 W (pomieszczenie do 12-15 m2)

 

Termostat grzejników hybrydowych PLANO i DEKO:

 

 

 

 

 

1 Dioda LED
2 Ustawianie temperatury
3 Przełącznik trybu pracy
4 Włącznik/wyłącznik

 

Tryby pracy:
KOMFORT: odpowiada ustawieniom termostatu
ECO: zmniejsza temperaturę o 3,5°C  względem ustawień na termostacie
FROST FREE: funkcja przeciwzamrożeniowa 7°C
STAND-BY: wyłącza elementy grzejne – nie wyłącza urządzenia
Urządzenie jest w trybie program, który ma osobne ustawienia na każdy dzień tygodnia, ten tryb jest dostępny wyłącznie za pośrednictwem pilota Zefiro (opcja)

 

JAK DZIAŁAJĄ GRZEJNIKI HYBRYDOWE PLANO I DEKO

 

Są one wyposażone w elektroniczny układ sterowania wielofunkcyjnego, które umożliwia precyzyjne ustawienia komfortu dla każdego pomieszczenia. To sprawia, że ten system grzewczy, może spełnić wszelkie potrzeby ogrzewania w jednym pomieszczeniu lub w różnych strefach domu.

PROGRAMOWANIE DLA MAXIMUM OSZCZĘDNOŚCI ENERGII.
PLANO i DEKO można zaprogramować, aby automatycznie dostosować temperaturę w każdym pokoju, by dopasować się do stylu życia ludzi, którzy go używają w każdej godzinie na dobę, 7 dni w tygodniu.

 


Pilot ZEFIRO (kupowany osobno) umożliwia zaprogramowanie każdej jednostki Plano i DEKO zainstalowany w domu: jeden pilot do zaprogramowania każdego pojedynczego grzejnika.
Ustawienie programu w każdym grzejniku hybrydowym na każdy dzień tygodnia jest kluczem, aby osiągnąć prawdziwe oszczędności na rachunku za energię elektryczną.

 

Wymiary grzejników hybrydowych PLANO i DEKO:
Dane techniczne:

Model PLANO 45 PLANO 65 PLANO 95 DEKO120
Kolor Biały Biały Biały Biały
Wymiary w cm. (szer. x wysokość x grubość) 500W 800W 1300W 1000W
Pobór mocy przy 230V 45 x 60 x 5 65 x 60 x 5 95 x 60 x 5 43 x 120 x 8
Termostat elektroniczny Tak Tak Tak Tak
5 trybów pracy Tak Tak Tak Tak
Pilot Zefiro opcja opcja opcja opcja
Waga netto (kg.) 7,2 10,1 14,5 14

 

Zapisz